MIMO, A NIE DZIĘKI

Piotr Grobliński

Autorem wpisu jest

Poeta, dziennikarz, publicysta kulturalny. Urodzony w 1966 roku w Łodzi. Jako poeta i recenzent debiutował w 1986 roku w „Odgłosach”. Opublikował pięć tomików poetyckich: Błękitne lustro aksjologii (1990), Filozoficzne aspekty tramwaju (1995), Zgodnie z regułą splotów (1997), Festiwale otwartych balkonów (2005), Inne sprawy dla reportera (2012). Pracuje w Łódzkim Domu Kultury jako redaktor wydawnictwa Kwadratura. Publikuje felietony, recenzje i reportaże. Jego zawodową specjalnością jest prowadzanie spotkań z ludźmi kultury.

Komentarzy: 2

  1. Autorem wpisu jest Krzysztof Jurecki says:

    Widzę przede wszytskim upolitycznienie instytucji kultury, czyli np. przeprowadzanie konkursów na różne stanowiska. Sprawa z odwołaniem dyrektora Wolańskiego świadczy także o przeogromnej arogancji władzy. Trzeba wspomnieć także o „tajnym” konkursie na dyrektora MGS w Łodzi. Dlaczego nic o nim wiemy? Co ukrywa władza? Np. wg wpisu z forum 10.01.18, 20:03:11 z „DŁ” czytamy: „konkurs na dyrektora MGS powinien być unieważniony niby przedstawicielka niby OŁ ZPAP została oddelegowana do komisji konkursowej. Pani Zakrzewska nie wchodzi w skład władz ani OŁ ZPAP ani ZG ZPAP. Wszelkie decyzje tak zwanego aktualnego „zarządu” OŁ ZPAP są nieskuteczne prawnie, ponieważ zgodnie z aktualnym wyciągiem z KRS z 11.11.2017 roku władze okręgu są zupełnie inne od tych , które podobno desygnowały panią Zakrzewską do komisji – https://krs-pobierz.pl/zwiazek-polskich-artystow…” Czy ktoś spyta organizatora konkursu o zwycięski program nowego dyrektora? W końcu jest to teraz najważniejsza sprawa, która powinna być jawna i, którą władza powinna przedstawić w końcu 2017, po zakończonym konkursie. Piotr Grobliński spytaj prezydenta K. Piątkowskiego, bo inni się BOJĄ.

  2. Autorem wpisu jest Mariusz Pilawski says:

    Panie Redaktorze, ot w Pana artykule był doskonały moment na wprowadzenie dodatkowego tematu o działaniu taki instytucji jak Teatr Mały, które nie ogałacają społecznej kasy podatników – moze warto jednak pod promować takie działania – wszak prawdą jest, że każda reklama jest reklamą – nawet ta negatywna- ale rozumiem, że teatru , który daje farsę nie ma co zauważać – wszak farsy bronią sie same- nawet te złe i mało zabawne- lud jak mówią klasycy wszystko kupi.. Smutne …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *