Stacja Nowa Gdynia jest miejscem niezwykłym. Z jednej strony to centrum sportowe o wyjątkowo bogatej ofercie atrakcji służących rekreacji i wypoczynkowi – największe tego typu miejsce w Łodzi i okolicach. Z drugiej – zaplecze biznesowe, kameralny hotel i elegancka restauracja pozwalają na organizację konferencji, szkoleń jak i uroczystości rodzinnych. Wprawdzie SNG znajduje się zaledwie 15 minut od centrum Łodzi i kilkaset metrów od drogi krajowej A1, to stojąc nad brzegiem stawu nad którym dosłownie znajdują się budynki ośrodka, nie słychać przejeżdżających samochodów a raczej nawoływania dzikich kaczek – mieszkańców stawu. Więcej tu skojarzeń z Mazurami niż centrum Polski.

Nad wszystkim unosi się dobry duch kultury.

Zamierzeniem gospodarzy tego miejsca było wykorzystanie przestrzeni kojarzącej się ze sportem, czy biznesowymi naradami do promocji kultury. Zarówno kultury obrazu – prac malarzy, rzeźbiarzy, grafików czy twórców rękodzieła, jak również kultury słowa – dzięki spotkaniom z pisarzami, poetami, publicystami czy po prostu – ludźmi chcącymi się dzielić swoją pasją i życiem.

Stacja Nowa Gdynia to jedna wielka galeria. Idąc na trening można podziwiać prace artystów – plastyków. Wracając z basenu można zatrzymać się i posłuchać dyskusji z autorem, który właśnie opublikował nową książkę. Promowanie kultury w każdej postaci to misja SNG wpisana w istnienie tego miejsca.

Aby zapoznać się z ofertą centrum sportu czy centrum biznesowego zapraszamy na strony www.stacjanowagdynia.pl i www.hotelnowagdynia.pl

 

fot.Dariusz Kulesza
www.nowa-gdynia.pl